Popüler Manga Shingeki no Kyojin Filmi 2015’in En Büyük Hayal Kırıklığı Seçildi.

Japon HiHo dergisinin yeni sayısında, 2015 Yılının En Kötü Filmleri seçildi. 140’tan fazla film eleştirmeninin yaptığı sıralamada tabii ki Shingeki no Kyojin‘in filmi ilk sırada yer aldı.

Shingeki no Kyojin Filmi

Shingeki no Kyojin’in Film Uyarlaması beklentilerin çok altında kaldı.

Hajime Isayama’nın tüm uğraşlarına rağmen, Shinji Higuchi’nin yönetmenliğini yaptığı film gerek eleştirmenlerden gerekse de hayranlarından geçer not alamamıştı. Filmle ilgili yapılan eleştrilerde, Higuchi’nin yönetmenliğinde manganın ve dolayısıyla hikayenin temelini oluşturan özelliklerden ve tabanından uzaklaştığı vurgulanmıştı. Diğer bir önemli nokta da, mangadaki popüler karakterlerin farklı yansıtılması hatta filme hiç katılmaması olmuştu. Her ne kadar mangaka Hajime Isayama bu değişiklikleri onayladığını belirten açıklamalar yaptıysa da, film beklentilerin çok altında kaldı.

İlk filme ek olarak, ikinci filmi Shingeki no Kyojin End of the World de listeye üçüncü sıradan girdi. Tam listeyi aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)
  2. Terminator Genisys
  3. Shingeki no Kyojin endo obu za wârudo (Attack on Titan: End of the World)
  4. Avengers: Age of Ultron
  5. Fantastic Four
  6. Chappy
  7. Whiplash (titled Session in Japan)
  8. Tomorrowland
  9. Jurassic World

Listenin tamamına baktığımız zaman, Japon anlayışının çok farklı olduğu kesin. Peki sizin en kötü listeniz nasıl olurdu?