Marvel’ın beyaz perdedeki en büyük eksiklerinden biri kadın kahramanlara gereken önemi vermemiş olması desek, abartmış olmayız. Kadın kahramanların sayısının oldukça az olmasının yanında, hiçbirinin solo filmi bulunmuyor. Fakat bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Eğer çizgi roman uyarlamalarını yakından takip ediyorsanız, izleyicilerin senelerdir solo Black Widow filmini beklediğini fark etmişsinizdir. Her kahramanını teker teker tanıtan filmlere imza atan Marvel, bu konuda bir türlü hızlı hareket edemedi. Hatta ilk kadın süper kahraman filmini de Wonder Woman ile DC’ye kaptırdı. Son haberlere bakılırsa bu yenilgi Marvel’ı harekete geçirmiş.

Variety’nin haberine göre başrolünde Scarlett Johansson’ı izleyeceğimiz hikaye için çalışmalar başladı. İddialara göre senaryoyu kaleme alması için Jac Schaeffer ile anlaşma sağlandı. Hatta Scarlett Johansson ile nasıl bir film istediğine dair görüşmelerin başladığı ifade ediliyor.

Şimdilik tüm bu bahsettiklerimiz birer iddiadan ibaret olsa da, eğer işler ciddileşirse Black Widow filmini en erken 2020 gibi seyredebileceğiz. Yani uzun bekleyiş henüz son bulmuş değil.