Başrolünde Ben Affleck’in yer alacağı yeni Batman filmine dair ilk ipuçları ufak ufak gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Bu yıl vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice izleyicilerden ve eleştirmenlerden karışık yorumlar aldı. Seyircilerin bir kısmı filmi başarılı bulurken, geri kalanları sonuçtan memnun kalmadı. Ancak birçok kişinin hemfikir olduğu bir nokta var. O da Ben Affleck’in başarılı bir Batman olduğu…

Durum böyle olunca Affleck’in rol alacağı yeni Batman filmi de heyecanla bekleniyor. Üstelik aynı zamanda bir yönetmen olan Ben Affleck bu yapım için kamera arkasına da geçecek. Durum böyle olunca yeni yapımın konusu, hangi çizgi romanlardan esinleneceği büyük bir merak konusu haline geldi. Sevilen oyuncuya yakın zamanda yeni filmde A Death in the Family ya da Under the Red Hood gibi bir çizgi romanı kullanma ihtimalleri soruldu. Affleck bu soruyu “”Sanırım bu filmi, Zack Synder’in Batman v Superman’i çektiği yolları kullanarak ekrana taşıyacağım. O jarika çizgi romanlardan belli anları ödünç alıp, bunun etrafında orijinal bir hikaye yarattı. Çizgi roman hayranlarının filmdeki hikayeye aşina olup, işlerin nereye gideceğini bilmesini istemiyorum. Sadece daha önceki harika çizgi romanlardan belli anları ödünç alma yoluna gideceğim.” şeklinde yanıtladı.

Bildiğiniz gibi Batman v Superman de genellikle Frank Miller’ın The Dark Knight Returns çizgi romanından esinlenmiş ancak direkt olarak o hikayeyi anlatmamıştı. Dawn of Justice filminin aldığı yoğun eleştirileri göz önünde bulundurunca Affleck’in doğru bir karar alıp almadığını Batman filmi vizyona girince göreceğiz.