Activision, Yeni Bir Ghostbusters Oyununa Hazırlanıyor.

Sony Pictures görünen o ki izlediği stratejide değişikliğe gidiyor. Star Wars, DC ve Marvel’in başarısını gördüğümüz zaman böyle bir strateji değişikliğine kim itiraz edebilir ki zaten.

Sony Pictures Consumer Products’un yaptığı açıklamada, önümüzdeki dönemlerde seyirci karşısına çıkacak olan filmleri için 2 yıl öncesinden başlayacakları bir pazarlama stratejisini hayata geçirmişler. Bunun örneği olarak da 15 Temmuz tarihinde seyirici karşısına çıkacak olan Ghostbusters filmini veriyorlar. Hatta olayı bir seviye ileri götürüp, orijinal filmin 25. yıl dönümü olan 2009 yılında bu çalışmalara başladıklarını belittiler.

Bilindiği gibi Ghostbusters’ın başarısına rağmen, 2000’li yıllarda  popülaritesini yitirmişti. Ancak, 2009 senesinde yayımlanan filmin blu-ray versiyonunun fazlasıyla ilgi görmesiyle Sony bu fırsatı kaçırmadı. Sony Consumer Products’ın başkan yardımcı Mark Caplan da bu konuda, 25. yıl kutlamalarında hem lisanslama programımızı başlattık hem de başarılı bir konsol oyununu oyuncularla buluşturduk diyerek şirketin bakış açısını belirtmiş oldu. Konuşmasının devamında Caplan, 2009’da yayımlanan oyunlarını filmin orijinal oyuncularının seslendirdiğini ve Ghostbusters hayranlarının gerçek gücünü bizlere gösterdi diyerek, 2016 yılındaki yeni filmin de kararının alınmasında bu durumun etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Ghostbusters

Bu doğrultuda çalışmaya devam eden Sony Pictures Consumer Products, aksiyon-figürlerinin yanı sıra, giyim ürünleri, kitaplar, çizgi roman serileri gibi Ghostbusters’ı temel alan bir çok ürünün piyasada olması için çalışıldığı da belirtildi.

Bu pazarlamanın devamında oyunseverleri sevindirecek bir haber de duyuruldu. Filmle birlikte, yeni Ghostbusters oyunu da piyasaya sürülecek! Activision’ın üstünde çalıştığı oyun PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir olacak! Oyunun filmle aynı dönemde yani Temmuz 2016’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Oyunda orijinal seriyi mi yoksa yeni film ekibini mi göreceğimiz henüz açıklanmadı. Activison ve Sony’den yakın zamanda bir açıklama bekleniyor.