Captain America: Civil War’un en yeni fragmanı geçtiğimiz saatlerde yayımlandı.

Fragmanın heyecanlı ve insanın nefesini kesecek cinsten olmasının yanında, uzun zamandır hakkında konuştuğumuz Spider-Man de ilk defa karşımıza çıktı!
Civil War

Bilmeyenler için kısaca hikayeyi özetlemek gerekirse, filmde hükümet Bucky Barnes’ın yaptıklarının hesabını vermesini istiyor. Uzunca bir süreyi Winter Soldier olarak geçiren Bucky, sonunda kim olduğunu hatırlamaya başlıyor. Durum böyle olunca Steve Rogers’ta en yakın arkadaşını belirsiz bir geleceğe teslim etmek istemiyor. Öte yandan hem halk hem de hükümet süper kahramanların şimdiye kadar yaptıklarına dair hesap vermesini istiyor. Ne için mücadele ettikleri halk tarafından bilinmezken, aldıkları kararlar ve sebep oldukları zararlar dikkat çekmeye başlıyor. Böylece Amerikan hükümeti kahramanları kayıt altına alacak bir sistem fikri ortaya atıyor. Iron Man bu konuda devletin safında yer alıyor. Captain America ise bu gelişmeye karşı çıkıyor. Bu şekilde Marvel filmlerindeki kahramanlar da ikiye ayrılmış oluyor. Oluşan grupların liderliğini Captain America ve Iron Man üstleniyor.

Kısacası Marvel Evreni’nde iç savaş konusunu ele alan filmde Chris Evans, Robert Downey Jr, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Anthony Mackie, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Paul Bettany, Tom Holland, Martin Freeman, Emily VanCamp ve Daniel Brühl gibi isimler rol alıyor.

Büyük heyecan yaratmayı başaran Captain America: Civil War filmi 6 Mayıs’ta gösterime girecek.