Star Trek serisinin yeni filmi olan Beyond için ikinci fragman izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Serinin üçüncü filmini Fast & Furious ile tanıdığımız Justin Lin yönetiyor. Gene Roddenberry tarafından televizyon dizisi olarak yaratılan hikaye Simon Pegg, Doug Jung, Roberto Orci, John D. Payne ve Patrick McKay tarafından beyaz perdeye taşınıyor.

Star Trek Beyond’un başrolünde tekrar sevilen oyuncu Chris Pine’ı görüyoruz. Ona Simon Pegg, Zachary Quinto, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin ve Karl Urban gibi isimler eşlik ediyor. Elbette üçüncü filmde hikayeye dahil olan yeni yüzler de oluyor. Prometheus, Pasific Rim, Thor, Luther gibi yapımlarla akıllarda yer eden Idris Elba bu hikayenin kötü adamı olarak karşımıza çıkıyor. Canlandırdığı karakterin ismi Krall olarak açıklandı. Elba’yı bu karakterle paylaşılan yeni fragmanda da görme şansı yakalıyoruz. Ancak kendisine yapılan makyaj sebebiyle tanınmaz hale gelmiş desek yanlış olmaz.

Yaz aylarında vizyona girecek olan filmin senaryosuysa hala açıklanmadı. Paylaşılan gizemli fragmanlarla heyecan yaratılmaya çalışılıyor. Star Trek hayranlarının bir kısmı bu durumdan hoşlanırken, geri kalanları bunun ucuz bir numara olduğunu düşünüyor. Aynı strateji daha önce Star Trek: Into Darkness filminde de kullanılmıştı. Benedict Cumberbatch’in serinin efsane kötülerinden Khan’a hayat verdiği gizlenmişti. Daha sonra J. J. Abrams ve diğer yapımcılar bunun hatalı bir karar olduğunu itiraf etmişti.

Star Trek Beyond’un ülkemizde 22 Temmuz’da gösterime girmesi bekleniyor.