Star Trek serisinin üçüncü filmi olan Star Trek Beyond için tanıtım çalışmaları son hız devam ediyor. Yapım için daha önce paylaşılmamış görüntülerin yer aldığı bir televizyon tanıtımı geldi.

Merak uyandıran filmin yönetmen koltuğunda Fast & Furious ile tanıdığımız Justin Lin oturuyor. Aslen 1966 ile 1969 yılları arasında ekrana gelen ve bizlerin Uzay Yolu ismiyle bildiği hikayeyi Gene Roddenberry yarattı. Star Trek Beyond filminiyse Simon Pegg, Doug Jung, Roberto Orci, John D. Payne ve Patrick McKay gibi isimler birlikte kaleme aldı.

Idris Elba Kadroya Dahil Oluyor

Serinin son filminde başrolde yine Chris Pine yer alıyor. Ona daha önceki hikayelerde de gördüğümüz Simon Pegg, Zachary Quinto, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin ve Karl Urban gibi isimler eşlik ediyor. Tabii yeni filmle birlikte bu evrene yeni yüzler de dahil oluyor. Bunlardan bir tanesi son zamanların yükselen yıldızlarından kabul edilen Idris Elba. Onu bu sefer Krall isminde bir karaktere hayat verirken göreceğiz.

Temmuz ayında izleyici karşısına çıkacak olan Star Trek Beyond’un konusu hala bir sır gibi saklanıyor. Star Trek serisi daha önceki yapımlarda da gizliliği koruyarak seyircilerde merak uyandırma yöntemini tercih etmişti. Bir önceki film olan Star Trek: Into Darkness’ta Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı karakter hayranlardan özenle gizlenmişti. Daha sonra onun Khan karakterine hayat verdiği ortaya çıkmıştı ancak yapımcılar gizliliğe dair bu kararın büyük bir hata olduğunu daha sonra kabul etmişti. Belki benzer bir pişmanlığı Beyond ile de yaşayabilirler.

Star Trek Beyond’un ülkemizde 22 Temmuz’da gösterime girmesi bekleniyor.