Star Wars Battlefront 2

EA tarafından yapılan açıklamayla, Star Wars Battlefront’a devam oyunlarının geliştirilme aşamasında olduğu resmi olarak duyuruldu. Oyunun 14 milyon satmasının ardından, yeni Star Wars Battlefront oyunlarının duyurusu pek de şaşırtıcı olmadı aslında.

Electronic Arts mali işler müdürü Blake Jorgensen konuyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Star Wars Battlefront 2’nin daha büyük ve iyi dünyalara sahip olacağını söylemesinin yanında, yeni filmlerden de içerik alınacağını belirtti. Ancak, filmlerle ilgili herhangi bir detay paylaşmadı. Bildiğiniz gibi Star Wars Battlefront sadece orijinal üçlemenin içeriklerinden oluşuyor.

Jorgensen ayrıca, EA’nin önümüzdeki 3-4 yıl boyunca, her yıl 1 adet yeni Star Wars oyunu çıkaracağını ve önümüzdeki yıl da Battlefront’un devam oyununun geleceğini belirtti. Burada ufak bir detay vermek gerekiyor; Jorgensen’in açıklaması takvim yılı olarak 2017’yi mi kast etti yoksa finansal yıl olarak mı konuştu henüz bilmiyoruz. Bu konuda detaylara ulaştıkça sizlerle paylaşacağız.

Battlefront haberinin yanında Blake Jorgensen, Dead Space ve Motive’in üstünde çalıştığı Star Wars aksiyon oyununun önümüzdeki yıl içinde çıkacağını da doğruladı. Daha önce haberini yaptığımız Titanfall geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı TPS türündeki yeni Star Wars oyununu da belirten Jorgensen, çıkış tarihiyle ilgili net bir bilgiyi ne yazık ki paylaşmadı.

Film sektöründe ise Disney 2019’a kadar yeni bir Star Wars filmini beyaz perdeye taşımayı amaçlıyor. Serinin en son filmi olan Rogue One Aralık ayında seyirciyle buluşacakken, Episode VIII ise 2017 yılında yayımlanacak.