Amerikalı televizyon kanalı ABC, Star Wars’un live-action dizisini yayınlamak istiyor!

Eğlence başkanı Channing Dungey, Television Critics Association’ın organize ettiği basın etkinliğinde bu konuda konuştu. Dungey’e böyle bir fikrin projenin mümkün olup olmadığı soruldu. Dungey, bu fikirle hem ilgilendiğini hem de taraflar arasındaki ilgili konuşmaların başladığını belirtti.

Dungey, “Fan olarak bunun gerçekleşmesini çok isterim tabii ki. Bunun olasılığına gelince de, Lucas ile konuşmalar hala daha devam ediyor.” diyerek Star Wars dizisinin belki de o kadar uzak olmadığının ilk duyurusunu yapmış oldu.

Şu an televizyon ekranlarında, Disney XD kanalında yayımlanan Star Wars Rebel animasyon dizisi bulunuyor. Belirtmek gerekir ki Disney XD, ABC’nin kardeş kanalı sayılır. Üçüncü sezonuna giren Star Wars Rebels’in reyting oranları gerçekten başarılı. Bir süredir Lucasfilm’in kendi Star Wars televizyon serisi konusunda çalıştığıyla ilgili söylentiler vardı, ancak ilk defa birinci ağızdan bilgi edindik.

 

Henüz bu konuda elimizde Dungey’in açıklamasının dışında resmi bir bilgi olmasa da, gerek Lucasfilm, gerek Disney gerekse de ABC’nin konuyla ilgili olduğu ve bir takım konuşmaların yaşandığı ortada.

Star Wars’ın beyaz perdedeki başarısının yanında, televizyon dizisi sizce nasıl olur?