Steins;Gate Oyunu

Oyunun yapımcı firması 5pb. Games Steins;Gate oyunu ile ilgili yeni bir video ile karşımıza geldi. Bu videoyla öğreniyoruz ki Steins;Gate oyunu PC platformunda da oynanabilir olacak! Oyunun satışı da Steam üzerinden yapılacak.

5pb. Games aynı zamanda oyunun İngilizce websitesini açarak oyunla ilgili ilk detayları paylaşmaya başladı. Her ne kadar oyunun resmi sitesinde çıkış tarihi duyurulacak denilse de, Steam oyunun çıkışını Eylül 2016 olarak listeledi. Aynı zamanda da Famitsu oyunun 9 Eylül’de çıkacağını belirtti.

Aynı zamanda oyunun geliştirici ve yapımcı firmaları MAGES ve 5pb. Steins;Gate’, iOS platformunada da oynanabilir olması için planları olduğunu söyledi.

Steins;Gate ilk olarak Japonya’da 2009 yılında Xbox 360 platformunda geldi ve daha sonra 2010 yılında da PC platformunda geldi. Hemen ardından 2011 yılında oyun Japonya’da PlayStation Portable ve iOS versiyonlarıyla da yayımlandı. PlayStation 3 versiyonu da 2012 de yayımlanmıştı.

Oyunun dünyanın geri kalanındaki durumuna baktığımız zaman 2014 yılında Steins;Gate Amerika’da PC platformunda yayımlanmıştı. 2015 Ağustos’unda ise oyun PS3 ve PS Vita’da yayımlanmıştı.

Oyun şimdi de Steam üzerinden geri kalan bölgeleri de kapsayacak şekilde oynanabilir olacak.