stephen amell

Arrow dizisinin başrol oyuncusu Stephen Amell sevilen karakterlerden Roy Harper’in hikayeye geri dönmesini istediğini açıkladı.

2012’den beri Oliver Queen karakterini canlandıran Amell son olarak Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows filmiyle izleyici karşısına çıktı. Bu yapımın tanıtım çalışmalarını sürdüren oyuncu bulduğu kısa bir zamanını hayranlarıyla soru cevap etkinliği gerçekleştirerek değerlendirdi. Facebook üzerinden yapılan bu etkinlikte Amell’e “Nighwing’in dizide yer almasını ister miydin?” sorusu yöneltildi. O da bu soruya “Aslına bakarsanız ben Roy Harper ile iyi olduğumuzu düşünüyorum. Hadi Roy Harper’i geri getirelim!” sözleriyle cevap verdi.

The CW kanalında ekrana gelen Arrow bazı hikaye akışlarını Batman’in çizgi romanlarından ödünç alıyor. Batman’in olmadığı bir dünyada ortaya çıkan bu sorunlarla Green Arrow’un ilgileneceği düşünülüyor. Bu sebeple Batman’in yardımcısı olan Nightwing de bir şekilde hikayeye dahil edilebilir. Ancak henüz böyle bir plana dair açıklama bulunmuyor. Soru hayranların merakından kaynaklanıyor.

Roy Harper Diziden Nasıl Çıkmıştı?

Stephen Amell’in yeniden görmek istediği Roy Harper karakteri de hem dizide hem de çizgi romanlarda Green Arrow ile birlikte çalışıyor. Harper ilk olarak Arrow’un ilk sezonunda karşımıza çıkmıştı. Karaktere de Teen Wolf ile ünlenen Colton Haynes hayat verdi. Bu karakter üçüncü sezonun sonuna kadar dizide devamlı olarak yer aldı. Ardından oyuncunun sözleşmesinin son bulmasıyla birlikte Harper kendini Oliver Queen’in kimliğini gizli tutmak adına feda etti. Elbette karakterin Arrow’a geri dönme ihtimali hala bulunuyor.

DC çizgi romanlarından uyarlanan Arrow beşinci sezonuyla ekim ayında geri dönecek.