Suicide Squad Hasılatı

Suicide Squad’la ilgili incelemeleri okuduğunuzda biraz hayal kırıklığı yaşamış olabilirsiniz. Yaz döneminin belki de en beklenen, en heyecan verici yapımlarından biri olan Suicide Squad’ın incelemelerinin hepsinin ortak noktası var: Film olmamış. Hatta popüler film sitesi Rotten Tomatoes filme 27/100 puan vermişti.

Eh, incelemelere bakarak tüm bir filmi değerlendirmek pek doğru olmaz açıkçası. İzleyip görmemiz lazım. Ancak tabii ki bu kadar negatif incelemeyi de görmezden gelmek pek doğru olmaz. Bu noktada sizin kendi analiziniz doğru olacaktır diyor ve konuyu kapatıyorum.

Yine de tüm negatif incelemelere rağmen, Suicide Squad beyaz perdeyle buluşmasının ilk gününde yerel mecrada (yani Amerika’da) 20.5 milyon dolarlık hasılat elde etti! Ağustos’ta gösterime giren filmler sıralamasında da birinciliğe sahip oldu! Bu hasılatın %12’si yani 2.4 milyon doları sadece IMAX ekranlarından elde edildi. Eh, teknolojiyi seviyoruz sanırım!

Aynı kategoride değerlendirilen ve yine ağustos ayında seyirci karşısına çıkan bir film olan Marvel’ın Guardians of the Galaxy filmi ise sadece 11.2 milyon dolar toplayabilmişti 2014 yılında. Yine karşılaştırmaya devam edersek, Batman v Superman: Dawn of Justice açılışında 27.7 milyon dolara ulaşmıştı. The Dark Knight Rises ise 30.6 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Suicide Squad da 20.5 milyon dolarla 3. sıradan listeye girerken, negatif incelemelere rağmen gayet başarılı bir açılış yapmış oluyor.

Suicide Squad’a uluslarası piyada baktığımız zaman ise yine başarılı denebilecek sayılar karşımıza geliyor. Uluslararası sinema sektöründe ilk 2 günün sonunda Suicide Squad 29.6 milyon dolar gelir elde etti.

Bu konuda yorum yapan analistlere baktığımız zaman, Suicide Squad’ın hafta sonu döneminde yerel piyasada 133 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu da tüm zamanların hafta sonu gösteriminde elde edilen hasılat listesinde 20. sıradan giriş yapması anlamına geliyor. 2016’nın ise en iyi 4. hasılata ulaşan filmi oluyor bu kategoride. Benzer filmlere bakarsak ise Deadpool 132.75 milyon dolar, Captain America: Civil War 179.1 milyon dolar, Batman v Superman ise 166 milyon dolar elde etmişti.