suicide squad

DC çizgi romanlarından uyarlanan Suicide Squad kısa bir süre önce vizyona girdi. Merakla beklenen yapım gişede sağlam bir başarı elde ediyor.

Bildiğiniz gibi bu film vizyona girdiğinden beri tıpkı Batman v Superman gibi olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Birçok eleştirmenin yapımı beğenmemesine rağmen filmin gişedeki ilerleyişinde bir sorun çıkmadı. Seyircilerin büyük ilgisi sayesinde iki haftadır vizyonda olan Suicide Squad şimdiden 509 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Böylece ağustos ayında vizyona giren filmler içinde en fazla izlenen yapım oldu.

Bu Sene Vizyona Giren Filmlere Fark Attı

Başarılı oyunculuklarıyla göze çarpan Suicide Squad daha önce de birçok rekora imza atmıştı. Ağustos ayında en iyi açılışı yapan film olmuştu. Üstelik bu rekoru hem Amerika’da hem de uluslararası pazarlarda geçerli. 13 günde 500 milyon dolar sınırını aşan yapım Warner Bros.’un yüzünü güldürdü. İlk 13 günde Captain America: Civil War 494 milyon dolar, Deadpool ise 256 milyon dolar kazandırmıştı.

Suicide Squad’ın gişedeki durumu diğer DC uyarlamalarına göre nasıl? The Dark Knight filmi 13 günde 128 milyon dolar, yakın zamanda vizyona giren Man of Steel 187 milyon dolar, The Dark Knight Rises ise 252 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti.

İzleyiciler tarafından beğenilen yapım kısa bir süre sonra Almanya’da da gösterime başlayacak. Bu durumun toplam hasılata olumlu şekilde yansıması bekleniyor.

David Ayer tarafından yönetilen Suicide Squad filminde karşımıza Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Viola Davis gibi ünlü isimler çıkıyor.