Suicide Squad'ın Yönetmeni David Ayer

Yılın belki de en çok beklenen filmlerinden biri olan Suicide Squad’ın galası dün gece New York’ta gerçekleşti. Filmin seyircilere sunulmasından önce kısa bir konuşma yapan David Ayer ise geceye adeta damgasını vurdu.

Dün gece Suicide Squad galasında konuşan ve filmin tanıtımını yapan yönetmen David Ayer’in konuşması sırasında bir seyirci “Fuck Marvel” (Marvel’ı si****m) diye bağırdı. Bir anlık sessizlikten sonra sahnede olan David Ayer de bu sözü tekrarladı!

Galanın ardından ise David Ayer bu konuda bir özür mesajını tweetledi. Attığı bu tweette Ayer, “Anın heyecanına kapılıp Marvel’ı s*****m dediğim için özür dilerim. Biri söyledi. Ben de tekrarladım. Hiç hoş değil. Film yapımcı kardeşlerime saygılar.” dedi.

David Ayer’in bu davranışının ardından daha önce yaptığı açıklama akıllara geldi. Birkaç ay önce Empire’a konuşan Ayer, ” Tüm bu filmlerin hepsi saçma sapan bir Gezegen X’ten gelen uzaylı robotun dünyayı yok etmeden önce durdurulması hakkında. Kim takar bunu ya? Ancak, zorluklarla dolu, tecrit edilmiş hayatları olan insanların bir anda yaşamlarını tehdit eden bir durum içinde olmaları çok da kötü değil. Ben bunu Çizgi Roman Filmi 2.0 olarak düşünüyorum.” demişti.

Bu açıklamayı da düşününce ünlü yönetmenin özrü pek de samimi gelmedi bana açıkçası. Tabii dünyaca ünlü bir yönetmenin de böyle konuşması ne kadar doğru o da bir soru işareti.