Yönetmenliğini Clint Eastwood’un üstlendiği Sully filmi için Türkçe altyazılı bir fragman paylaşıldı.

Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood şimdiye kadar American Sniper ve Million Dollar Baby gibi başarılı yapımlarla karşımıza çıkmıştı. Warner Bros. Pictures tarafından vizyona sunulan yeni filminin başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks yer alıyor. Bu sefer Kaptan Chesley ‘Sully’’ Sullenberger ‘ı canlandırıyor.

15 Ocak 2009’da Kaptan ‘‘Sully’’ Sullenberger, elverişsiz koşullardaki uçağıyla Hudson Nehri’nin soğuk sularına süzülerek iniş yaptığında 155 yolcuyu kurtardığında Dünya, ‘‘Hudson’daki mucizeye’’ şahit olmuştu. Ne kadar ‘Sully’ kamuoyu ve medya tarafından eşi benzeri görülmemiş, usta uçuş yeteneğiyle gündeme gelse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Sully filmi de tam olarak bu hikayeyi konu ediyor.

Bu ilgi uyandıran yapımda Aaron Eckhart, Sully’nin yardımcı pilotu Jeff Skiles’ı ve Oscar adayı Laura Linney, Sully’nin eşi Lorrie Sullenberger’ı canlandırıyor.

Clint Estwood Aynı Ekiple Yola Devam Ediyor

Estwood’un yönettiği filmin senaryosu Todd Komarnicki’e ait, filmin hikayesi Sullenberger ve Jeffrey Zaslow’un ‘‘Highest Duty’’ kitabından uyarlandı. Projenin yapımcılığını Eastwood, Frank Marshall, Allyn Stewart ve Tim Moore, yönetici yapımcılığını ise Kipp Nelson ve Bruce Berman üstleniyor.

Film, Estwood’u uzun yıllar birlikte çalıştığı ekibiyle tekrar bir araya getiriyor. Dünya çapında büyük etki yaratan “American Sniper” da birlikte çalıştığı ekibi; Oscar adayları görüntü yönetmeni Tom Stern ve yapım tasarımcısı James J. Murakami, kostüm tasarımcısı Deborah Hopper ve kurgu da Blu Murray’den oluşuyor. Filmin müziği ise Christian Jacob ve The Tierney Sutton Band’e ait.

Sully, 9 Eylül 2016’dan itibaren vizyona girecek.