Amerikan televizyonunun en büyük etkinliklerinden Super Bowl son buldu. Arkasında bu akşama özel tanıtımlar kaldı.

Amerikan futbolu sevenlerin heyecanla beklediği, televizyonun en fazla izlenen etkinliği her yıl olduğu gibi bu sene de markaların reklam yarışına ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz sene Super Bowl etkinliği 114.4 milyon kişi tarafından seyredildi. Durum böyle olunca Amerikan halkının önüne en iyi şekilde çıkmak isteyen markalar ünlü oyuncularla anlaşma sağladı. En ilgi çekici konsepti bulmak için mücadele verdi. Rekabet öyle sıkıydı ki 30 saniyelik reklamlar için 5 milyon dolar ödeme yapıldı.  Dolayısıyla bu ücretin hakkını vermek gerekiyordu.

Bu yıl Super Bowl reklamlarında gördüğümüz isimler arasında Ryan Reynolds, Helen Mirren, Alec Baldwin, Liam Neeson, Amy Schumer, Seth Rogen gibi oyuncular yer aldı.

Tabii bu önemli geceye damgasını vuran sadece futbol ve reklamlar değildi. 2016 senesi içinde vizyona girecek olan filmlerin fragmanları da büyük rağbet gördü. Deadpool, Independence Day: Resurgence, Captain America: Civil War, Jason Bourne gibi filmlerden Super Bowl‘a özel fragmanlar yayımlandı. Bu tanıtımların hepsini bir arada sitemizde bulabilirsiniz. O yazıya direkt olarak erişmek için buraya tıklayın.

Gelelim bu yılın reklamlarına…

Amy Schumer ve Seth Rogen: Bud Light

Willem Dafoe – Snikers Reklamı

Alec Baldwin, Dan Marino, Missy Elliot – Amazon Alexa

Liam Neeson – LG

David Bowie – Starman – Audi

Ryan Reynolds – Hyundai

Kevin Hart – Hyundai

Helen Mirren – Budweiser

BMW

Drake – Hotline Bling – T-Mobile

Steve Harvey – T-Mobile

Jeff Goldblum ve Lil Wayne – Apartments.com

Christopher Walken – Kia

Victoria’s Secret Angels

Janelle Monáe – Pepsi