Japon oyun sever, çocukluğumuz efsane atari oyunu Super Mario‘yu 15 dakikadan daha az bir sürede gözü kapalı olarak bitirdi!

Japon oyun severlerden biri tam 3 ay boyunca Mario’yu gözü kapalı bir şekilde bitirmek için çalışmış, çabalamış. 3 ayın sonunda ise mutlu sona ulaşmış! Japon oyuncu tam 14 dakika 45 saniyede, Super Mario Bros.’u bitirerek Prenses’e kavuştu. Gözlerini kapatarak oynadığı efsaneler arasına yerleşmiş bu oyunu başarıyla tamamladı!

Bunu başarmak gerçekten hayranlık uyandırıcı. Ancak, bunu izlemek daha da hayranlık uyandırıyor. Japon oyuncunun, oyun süresince sık sık saydığını, beklediğini ve oyunun seslerine göre hareket ettiğini görebiliyoruz. Özellikle, ateş çiçeğini kullanış biçimi gerçekten çok başarılı. Oyunda nerede durduğunu anlayabilmek için çok etkili bir yöntem geliştirmiş.

Son bölüme ulaştığında ise yaşadığı heyecan bizleri de etkiliyor. Adeta onun heyecanına ortak oluyoruz. Son sahnede ise dramatik bir şekilde Bowser’ın üzerinden atlıyor ve kendini önünde artık engel kalmıyor. Prenses’e ulaşmayı başardığında da göz yaşları sel olup akıyor. Gerçekten harika bir video olmuş.

Japon oyuncuyu buradan tebrik etmek istiyorum!