CBS kanalında ekrana gelen ve reytinglerde başarı yakalayan Supergirl gücüne güç katmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda televizyonun sevilen süper kahramanlarından Flash’ın Supergirl dizisinde karşımıza çıkacağını duyurmuştuk. Şimdi bu bölümden ilk fotoğraflar sonunda gün yüzüne çıktı.

Bilindiği üzere Flash da Supergirl de aslen DC çizgi romanları için yaratılan karakterler. Normalde hikayeleri aynı evrende geçiyor. Temelde birbirine yabancı olmayan bu iki karakterin dizileriyse Amerika’da farklı kanallarda yayımlanıyor. Durum böyle olunca onları bir araya getirmek daha zorlu bir hal alıyor. Supergirl projesi ilk duyurulduğunda onu da Arrow ve Flash ile aynı evrende göreceğimizi düşünüyorduk. Yapıma CBS’in takip olmasıyla işler değilmişti. Ancak ortak bölüm ihtimali hiç ortadan kaybolmadı. Hayranların devam eden talebi sayesinde duruma bir çözüm üretildi.

Dizinin ilk sezonunun on sekizinci bölümünde Flash, kendini bir anda başka bir paralel evrende bulacak. Bu evren Kara ve dolayısıyla kuzeni Superman’in kahramanlık yaptığı bir dünya olacak. Işık hızında hareket edebilen Flash, kahramanımızın dikkatini çekecek. İkili kısa zamanda müttefiğe dönüşecek. Barry, Kara’nın Silver Banshee ve Livewire’ı alt etmesine yardımcı olacak. Ardından da kendi evrenine geri dönecek.

Melissa Benoist ve Grant Gustin’in ilk kez bir araya geleceği bu bölümün ismi Worlds Finest olarak açıklandı. Daha önce paylaşılan posterlerde de “Dünya’nın en hızlı insanı kim?” cümlesiyle Superman ve Flash’lı çizgi romanlara gönderme yapıldı.

Heyecanla beklenen bölüm 28 Mart’ta ekrana gelecek. Paylaşılan fotoğrafların tamamını aşağıda bulabilirsiniz.