DC çizgi romanlarından uyarlanan Supergirl dizisi ikinci sezon onayı aldı. Ancak artık CBS kanalında değil, The CW’da ekrana gelecek.

Yayın hayatına 2015 – 2016 sezonunda başlayan dizi CBS kanalının en çok izlenen dizilerinden biri olmuştu. İlk bölümü reytingiyle yeni başlayan diziler arasında zirveye oturmuştu. Zamanla reytingleri ufak ufak düşmüştü. Yine de kendisine sağlam bir izleyici kitlesi elde etmeyi başarmıştı. CBS’e bu pek yeterli gelmedi. Dizinin bütçesinin azaltılmasına rağmen ikinci sezona devam etmeyeceğine karar verildi. Böylece Supergirl’ün diğer The CW kanalına geçişi gerçekleşmiş oldu.

Bildiğiniz gibi bu yıl sürpriz bir kararla The Flash ile Supergirl bir araya gelmişti. Bu bölümün senaryosu pek başarılı olmamasına rağmen hayranları memnun etmişti. Şimdi yapımın The CW’ya geçişiyle birlikte Arrow, The Flash, DC’s Legends of Tomorrow dizileriyle ortak bölümleri gerçekleşecek. Elbette bunun için biraz ön çalışma gerekecek. Flash’ın konuk olduğu bölümde Flarrow ve Supergirl’ün farklı evrenlerde geçtiğine değinilmişti. Çizgi roman sevenler DC dizilerinde Crisis on Infinite Earths yaşanacağını yani farklı evrenlerin bir araya getirileceğini düşünüyor.

Yapımın kanal değiştirmesiyle birlikte çekimler de Los Angeles’tan Kanada şehri olan Vancouver’a taşınacak. Prodüksiyon şirketlerine maddi kolaylık sağlayan bu şehir, Supergirl’ün maliyetinin azaltılmasına yardımcı olacak. Elbette bu bütçe kısıtlaması durumu hayranları pek memnun etmiyor. Dizi CBS’teyken sahip olduğu gelirle bile çok başarılı bir senayoya ya da efektlere sahip değildi. Bu kararla birlikte kalitenin daha da düşmesinden korkuluyor. Yine de Kara’nın diğer kahramanlarla bir araya gelmesi fikri bile çizgi roman sevenleri mutlu etmeye yetiyor.