Amerika’da CBS kanalında ekrana gelen Supergirl sonunda sevilen kahraman Flash’ın yer aldığı uzun bir tanıtımla izleyici karşısına çıktı.

Geçtiğimiz aylarda DC çizgi romanlarında yaratılan Supergirl ile Flash’ın ortak bir bölümde buluşacağı belli olmuştu. Paylaşılan kısa bir tanıtım ve fotoğraflarla bu hikayeye olan merakımız giderek arttı.

Normalde birbirine yabancı olmayan bu karakterler televizyonda farklı kanallarda izleyicilerle buluşuyor. Supergirl projesine dair haberler ilk ortaya çıktığında bu yapımın Arrow, The Flash ve DC’s Legends of Tomorrow dizileriyle aynı evreni paylaşması bekleniyordu. Ancak diziyi CBS kanalı alınca hayaller suya düşmüştü. The Flash dizisindeki çoklu evren teorisi yardımıyla bu umutlar yeniden yeşerdi. Farklı kanallarda yayımlanan dizilerin bu şekilde bir araya gelmesi daha da büyük bir olay halini aldı. Başta ortak bölüm fikrine karşı çıkan CBS kanalı ikna olunca çizgi roman hayranlarının da yüzü güldü.

Dizinin ilk sezonunun on sekizinci bölümünde Flash, kendini bir anda başka bir paralel evrende bulacak. Bu evren Kara ve dolayısıyla kuzeni Superman’in kahramanlık yaptığı bir dünya olacak. Işık hızında hareket edebilen Flash, kahramanımızın dikkatini çekecek. İkili kısa zamanda müttefiğe dönüşecek. Barry, Kara’nın Silver Banshee ve Livewire’ı alt etmesine yardımcı olacak. Ardından da kendi evrenine geri dönecek.

Worlds Finest ismi verilen bu bölümün başrollerini Melissa Benoist ve Grant Gustin paylaşacak. 28 Mart’ta ekrana gelecek bölümü heyecanla bekliyoruz.