Tyler Hoechlin

The CW kanalına transfer olan Supergirl dizisinde Superman karakterini Tyler Hoechlin’in canlandıracağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde sizlere Supergirl’de DC çizgi romanlarının önemli kahramanlarından Superman’i göreceğimizi duyurmuştuk. Dizinin yapımcılarından olan Andrew Kreisberg, Variety’ye yaptığı açıklamada sevilen kahramanın ikinci sezonun ilk bölümlerinde karşımıza çıkacağını açıklamıştı. Ancak bu önemli karakteri hangi oyuncunun canlandıracağına dair bir bilgi paylaşılmamıştı. Elbette çizgi roman hayranları ufak ufak tahminlere başlamıştı. Eski Supermanlerden Dead Cain, şu an Kara’nın babasına hayat veriyor. Superman Returns’te rol alan Brandon Routh, DC’s Legends of Tomorrow’da The Atom olarak karşımıza çıkıyor. Henry Cavill karakteri sadece sinemada canlandırmaya devam edecek. Bu yüzden ihtimaller Smallville’de izlediğimiz Tom Welling’de toplanıyordu ancak umut edilen olmadı. Superman rolü için bu listede yer almayan bir oyuncu tercih edildi.

Bu ikonik karaktere Teen Wolf dizisiyle ünlenen Tyler Hoechlin hayat verecek. Hoechlin kısa bir süre önce MTV’de ekrana gelen bilim kurgu dizisinden ayrılma kararı almıştı. Şimdi Clark Kent olarak Kara’yı National City’de ziyaret edecek.

Genç oyuncu şimdiye kadar Road To Perdition, Hall Pass, Solstice ve  Everybody Wants Some gibi yapımlarda da rol almıştı. Bu önemli gelişmenin ardından Andrew Kreisberg bir açıklama yaptı. Düşüncelerini “Greg Berlanti ve ben uzun zamandır Tyler ile birlikte çalışmak istiyorduk. Bu şahane bir fırsat oldu çünkü Tyler, Superman. Şahane bir oyuncuyu bu ikonik karakterin tarihine eklediğimiz için çok heyecanlıyız.” sözleriyle dile getirdi.

Supergirl sonbahar aylarında The CW ekranlarında devam edecek.