Supergirl

The CW’nin Supergirl dizisinde daha önce belirsiz ifadelerle (kuzenim gibi) hakkında konuşulan Superman, önümüzdeki sezondan itibaren dizideki yerini sağlamlaştıracak gibi gözüküyor.

Dizinin baş yapımcısı Andrew Kreisberg, Variety için yaptığı açıklamada, DC’nin ve hatta süper kahramanların en ikoniklerinden biri olan Superman’in yeni sezonun ilk 2 bölümünde yer alacağını duyurdu. Oyuncu seçimiyle ilgili olarak henüz herhangi bir detay paylaşılmadı.

Geçmişte Superman rolüyle karşımıza gelen oyunculara baktığımız da bu konuda sıkıntılı bir durum var gibi gözüküyor. Uzun yıllar önce Superman’i canlandıran Dead Cain, şu an dizide Kara’nın üvey babası olarak karşımıza geliyor. Yine aynı şekilde Brandon Routh da her ne kadar daha önce Superman’i beyaz perdeye taşısa da şu an Legends of Tomorrow dizisinde Ray Palmer (Atom) olarak karşımızda. Bu iki oyuncunun yeniden Superman olmasının pek mümkün olmadığını da düşününce akıllara doğal olarak Henry Cavill geliyor ancak o da büyük ihtimalle sadece filmlerde bu karaktere hayat verecek. Rolü devralacak yeni aktör şimdilik büyük bir merak konusu. Kim bilir belki de Smallville’in başrolü Tom Welling yeniden karşımıza gelir.

Dizinin ilk sezonunda Superman’in ismi birkaç defa anıldı. Bunların arasında direkt olarak Superman isminin yanında Man of Steel gibi sıfatlar da yer alıyordu. Bunun dışında da Supergirl’ün anılarında ve/veya rüyalarında kuzeniyle ilgili kısa anlar gördük. Küçüklük halleri dışında yüzü ve ya da fiziksel özellikleri hiç bir zaman net değildi. Ek olarak belirtmekte yarar var, Batman için de benzer bir durum söz konusu. DC, Superman ve Batman gibi ikonik süper kahramanların isimlerini televizyon ekranında kullanmaktan kaçınıyor.

Ancak, görünen o ki bu durumda bir değişikliğe gidiliyor. Dizinin CBS’ten The CW’ya aktarılmasının ardından Superman haberi karşımıza geldi. Geçtiğimiz günlerde de Arrow’u canlandıran ünlü oyuncu Stephen Amell de ilginç açıklamalarda bulunmuştu.

Yeni sezon çok heyecanlı olacak gibi gözüküyor!