supermassive

League of Legends’ın Türkiye Büyük Finali 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek. Bu yıl finalde geçtiğimiz yılın şampiyonu Dark Passage ile 2015 yılının Aralık ayında kurulan ve yıldızlar karması olarak adlandırılan Red Bull sporcularından oluşan SuperMassive karşı karşıya gelecek.

E-spor tutkunlarının merakla beklediği League of Legends Türkiye Büyük Finali için geri sayım sona erdi. Türkiye’nin en iyi iki takımı Dark Passage ve SuperMassive, 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da karşı karşıya getirecek. Geçtiğimiz Aralık ayında kurulan ve birçok önemli oyuncuyu kadrosuna katan SuperMassive, kadrosunda birçok önemli yıldızı bulunduruyor. Finalin bir diğer ismi olan Dark Passage ise son şampiyon unvanı ile dikkat çekiyor.

Büyük Final’de şampiyonluğa ulaşan takım, Türkiye’yi IWCQ’da temsil etmek için Brezilya’ya giderek Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.

Takım Kadroları

Kurulduğu yıl finale çıkan ve Red Bull sporcularından oluşan SuperMassive’in kadrosunda takım kaptanı Berke “Thaldrin” Demir (Üst Koridor), Asım C. “Fabulous” Karakaya (Üst Koridor), Furkan “Stomaged” Güngör (Ormancı), Koray “Naru” Bıçak (Orta Koridor), Tomáš “nardeus” Maršálek (Nişancı), Nicolaj “Achuu” Ellesgaard (Nişancı) ve M. Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu (Destek) yer alıyor.

Dark Passage takım ise Bogusław “Abaria” Dobryniewski (Orta Koridor), Andrei “Xerxe” Dragomir (Ormancı), Kaan “Elwind” Atıcı (Üst Koridor), Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun (Nişancı), İshak “un1tback” Yılmaz’dan (Destek) oluşuyor.

Türkiye’nin en büyük iki takımının mücadelesi aynı zamanda Lig TV’den 14.00’dan itibaren canlı olarak yayınlanacak.