Sword Art Online live action

Reki Kawahara’nın yazdığı ünlü hafif roman Sword Art Online’ın televizyon ekranlarına geleceği resmi olarak duyuruldu!

Bağımsız yapımcı kuruluş olan Amerikalı Skydance Television firması yaptığı açıklamada Sword Art Online’ın (SAO) global live-action televizyon haklarına sahip olduğunu belirtti.

Skydance’in hızlı bir şekilde çalışmalarına başladığı SOA live action televizyon serisi için senarist ve yapımcılar belirlenmiş. Senaryoyu Avatar ve Terminator Genisys filmlerinden de tanıdığımız Laeta Kalogridis yazacak. Burada ufak bir yorumda bulunacak olursam, bu iki filmin de başarısı ortada. Hatta Terminator’ün oturmuş temelini değiştirmeye çalıştığını da unutmadım. Bu nedenle Kalogridis seçimi biraz zayıf duruyor gibi. Yapımcılar arasında ise David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross yer alıyor.

Skydance Interactive, televizyon serisinin yanında Sword Art Online için sanal gerçeklik deneyimi de sunmayı amaçlıyor. Skydance’in yaptığı açıklamayla Sword Art Online markasını live action uyarlamasının uzantısı olacak şekilde de yatırımlar yapacağını belirtti.

Reki Kawahara’nın hafif romanından animeye uyarlanan Sword Art Online, anime serisinin yanında anime filmleri, manga serileri, oyunlar ve son olarak da sanal gerçeklik oyunu haline gelmişti.

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sword Art Online’ın televizyon dizisi ne kadar başarılı olur?