Amerika’da ulusal yayıncılık yapan The CW kanalı bu yıl ekrana gelen tüm dizilerine birden yeni sezon için onay verdiğini açıkladı.

Alınan bu kararla birlikte 2016 – 2017 sezonunda Crazy Ex-Girlfriend (2. sezon), Jane the Virgin (3. sezon), The Flash (3. sezon), iZombie (3. sezon), Arrow (5. sezon), Supernatural (12. sezon), DC’s Legends of Tomorrow (2. sezon), The 100 (4. sezon), The Vampire Diaries (8. sezon), The Originals (4. sezon) ve Reign (4. sezon) The CW ekranlarında olacak.

Bu listedeki dizilerin tamamı kanal açısından iyi reytingler elde edemiyor. Crazy Ex-Girlfriend ve Jane the Virgin kanalın en az izlenen işleri arasında yer alıyor. Ancak iki dizinin başrol oyuncularının Altın Küre Ödülü kazanmış olması onları The CW için prestij işi haline getiriyor. Öte yandan bu yayın döneminde cuma gününe taşınan The Vampire Diaries ve The Originals da reytinglerde çok başarılı değil. Ancak kanal bu iki yapıma da şans tanımaya karar vermiş gibi görünüyor.

Listede yer alan Crazy Ex-Girlfriend ve DC’s Legends of Tomorrow bu sene yayın hayatına başlamıştı. Dolayısıyla yeni sezon kararı iki yapım için ekstra bir önem taşıyordu. Supernatural ise on ikinci sezon onayı alacak The CW’nun en uzun soluklu dizisi olmaya devam ediyor.