The Division satış

Ubisoft’un popüler oyunu The Division satış rakamlarıyla göz dolduruyor! Oyunun çıkışının 5. gününde The Division 330 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Yeni oyunumuz hem Ubisoft için hem de oyun sektörü için yeni çıkan oyun olarak en iyi satış rakamlarını elde etti.

The Division, 330 milyon dolarlık satış rakamına hem fiziksel hem de dijital kopyaların satışıyla ulaştı. Görünen o ki, bu satış rakamlarıyla Ubisoft’un yeni oyunu, Destiny, Watch Dogs gibi oyunları geride bıraktı!

Ubisoft’s $330 million figure for The Division is the estimated worldwide revenue as of March 12 from physical and digital game sales, according to first-party reports, sales charts such as GFK Chart-Track, retail customer sell-through, and internal estimates.

The Division aynı zamanda Ubisoft’un en hızlı satılan oyunu oldu. Şirketin tarihinde yayımlanan oyunlar arasında 24 saat içinde en fazla satılan oyun olarak adeta tarihe geçti.

Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot, “The Division’ın ilk hafta sonundaki satış değerlerine baktığımız zaman oyun sektörünün en çok satan oyun olması gerçekten inanılmaz bir başarı.” diyerek bu konudaki görüşlerini dile getirdi.

Satış rakamlarına ek olarak The Division oyuncu sayısı olarak da muazzam bir sayıya ulaştı. Hafta sonu elde edilen değerlere baktığımız zaman aynı anda oyunu oynayan 1.2 milyon oyuncuya ulaşıldığı belirtildi. Tüm oyuncular da 100 milyon saatten fazla The Division’ı oynadı.