Tarzan’ın yenilenmiş hikayesi The Legend of Tarzan ile tekrar beyaz perdeye taşınıyor. Merak uyandıran film için yeni bir tanıtım izleyicilerle paylaşıldı.

Yönetmen koltuğunda son dört Harry Potter filminden tanıdığımız David Yates oturuyor. Yapımın başrolünde True Blood dizisiyle üne kavuşan Alexander Skarsgard’ın yer alıyor. Ona Jane rolüyle son zamanların yükselen yıldızı Margot Robbie eşlik ediyor. Filmde Samuel L. Jackson, Djimon Hounsou ve Christoph Waltz gibi isimleri de izleme fırsatı yakalayacağız.

Hepimiz Tarzan’ın hikayesini az çok biliyoruz. Bizlerin Tarzan ismiyle tanıdığı bu kahraman Afrika ormanlarında vahşi hayvanlarla bir arada büyüyor. Ancak filmin hikayesi onun bu hayatı geride bırakmasından sonrasını anlatıyor. O artık John Clayton III ismini kullanarak Londra şehrinde yaşıyor. Artık evli olduğu Jane Potter ile sessiz ve sakin bir hayat srmek istiyor. Ancak Kongo parlamentosuna davet edilmesiyle birlikte bu planı alt üst oluyor. İntikam isteyen Belçikalı Kaptan Léon Rom (Waltz) peşine düşüyor. Tarzan’ı bulabilmek için Jane’i kaçırıyor.

 


Yapımcılığını Warner Bros. Pictures’ın üstlendiği The Legend of Tarzan’ın senaryosunu Adam Cozad ve Craig Brewer birlikte kaleme aldı.

Tarzan ilk olarak Edgar Rice Burroughs’un kaleme aldığı 1912 tarihli Tarzan of the Apes romanında karşımıza çıktı. Onun bu yazarın elinden çıkan 23 farklı macerası bulunuyor. Ancak birçoğumuz bu hikayeyi 1999 senesinde Disney’in beyaz perdeye uyarlamasıyla tanıdık.

The Legend of Tarzan, Amerika’da 1 Temmuz’da gösterime girecek. Türkçe ismi Tarzan Efsanevi olan yapımı bizler 8 Temmuz’dan itibaren izleyebileceğiz.