The Lego Movie

2014 senesinde vizyona giren The Lego Movie gişede büyük bir başarı elde etmişti. Bu sonucu gören Warner Bros. da bir devam filmi için hemen harekete geçmişti. Ancak merakla beklenen ikinci filmin gösterim tarihi bir kez daha ertelendi.

2014 yılının başarılı animasyonlarından biri olan The Lego Movie, Amerika’da 69 milyon dolar kazandırdı. Bu rakam dünya genelinde 469.2 milyon doları buldu. Hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin oldukça beğendiği hikaye ikinci filmle devam edecek. Ancak proje gecikmeye devam ediyor.

Phil Lord ve Chris Miller geçtiğimiz kasım ayında devam filmi senaryosunun ilk taslağını stüdyoya teslim etti. Ancak ikili şimdilerde oldukça revaçta. Bu sebeple yönetmenlik görevini Rob Schrab’a devrettiler. Bu Schrab’ın ilk uzun metrajlı film tecrübesi olacak.

İkinci The LEGO Movie’nin önce 26 Mayıs 2017’de vizyona girmesi gerekiyordu. Bu tarih önce 18 Mayıs 2018’e ertelendi. Şimdi gösterim tarihi ikinci kez ileri atıldı. Bu sefer 2 Şubat 2019 olarak duyuruldu.

Ertelenen tek film projesi The Lego Movie 2 olmadı. Geostorm, Bastards ve Ben Affleck’in Live By Night projesinin de gösterim tarihi değişti.

Büyük beğeni toplayan ilk film seslendirme kadrosuyla göz dolduruyordu. The Lego Movie’de Will Arnett, Elizabeth Banks, Alison Brie, David Burrows, Charlie Day, Will Ferrell, Will Forte, Dave Franco, Morgan Freeman ve Jonah Hill gibi isimler yer almıştı. Bu ünlülerden hangilerinin ikinci filmde yeniden karşımıza çıkacağı henüz belli değil.