Bu sene Oscar Ödülleri öncesinde bolca adından söz ettiren The Revenant filmi sonunda Honest Trailer videosuna kavuştu.

Hepimizin bildiği gibi bu videolar Youtube üzerinden içerik hazırlayan ScreenJunkies kanalı tarafından hazırlanıyor. Honest Trailer ismindeki bu video formatında popüler film ve dizilerin dürüst tanıtımları hazırlanıyor. Normalde fragmanlarda yer almayan doğru tanımlamalar, filme yönelik eleştiriler, kelime oyunları, eğlenceki yaklaşımlar ve benzetmelerle ortaya keyifli bir iş çıkıyor. Bu sebeple kanalın hazırladığı Honest Trailer videoları yakından takip ediliyor.

Honest Trailer formatıyla ele alınan son yapım Leonardo DiCaprio’ya sonunda Oscar Ödülü kazandıran The Revenant oldu. Alejandro González Iñárritu tarafından yönetilen film bu yıl üç Oscar kazanmayı başardı. Videodaysa filmin tam anlamıyla bir ödül yemi olduğundan bahsediliyor. Tam beş kere Oscar Ödülü’nü ıskalayan DiCaprio’nun bu sefer işini sağlama aldığı, geçtiğimiz yılın ödül kazanan ekibiyle çalıştığı ve zorlu bir rolü üstlendiğine değiniliyor. Bunun yanında ufak şikayetler de yok değil. Bazı sahnelerin sanki kamera orada unutulmuşcasına uzun olması, bolca ağaç ve gökyüzü dolu manzaralara maruz kalmamız, genellikle bunaltan hikayenin arada yoğun şiddet ile izleyicileri şaşırttığı da söyleniyor. Hatta bir noktada filmde yaşanan bazı olayların Jackass programında bir bölüm olacak kadar kötü fikirler olduğu dile getiriliyor.

Bir süre daha adından söz ettireceği belli olan The Revenant filminde Leonardo DiCaprio’ya Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Forrest Goodluck, Paul Anderson, Kristoffer Joner gibi isimler eşlik ediyor.