Amerikan televizyonun en fazla ilgi gören dizilerinden The Walking Dead’in merakla beklenen yedinci sezon tanıtımı sonunda çıktı.

AMC kanalının sevilen yapımı 2010 senesinde başladı. Robert Kirkman’ın kaleme aldığı hit çizgi roman serisinden televizyona uyarlandı. O zamandan beri de izleyicilerin yakından takip ettiği bir iş olmayı başardı. The Walking Dead’de Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Steven Yeun, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira ve Sonequa Martin-Green gibi oyuncuların rol alıyor. Yapım Jeffrey Dean Morgan’ın hayat verdiği Negan karakteri altıncı sezon finalinde hikayeye katılması da büyük dikkat çekti. Kötülüğüyle adından söz ettiren bu adam Rick ve ekibini ele geçirdi. Altıncı sezon finalinde Negan’ın önünde diz çökertilen ekipten birinin öldüğünü öğrendik. Fakat hangi karakterin öldüğünü henüz bilmiyoruz. Merak edilen bu soru yedinci sezonun ilk bölümünde yanıtlanacak. Şimdilik dizinin tanıtım süreci tam olarak bu soru işaretinin çevresinde şekilleniyor.

Yedinci Sezon Ne Zaman Başlıyor?

The Walking Dead, yaratıcısı Robert Kirkman’ın da yer aldığı bir panelle San Diego Comic Con’da izleyici karşısına çıktı. Herkes burada gösterilecek olan yedinci sezon tanıtımını bekliyordu. Bu tanıtımı hemen yukarıda bulabilirsiniz. Paylaşılan fragmanın Türkçe altyazılı uzun versiyonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yedinci sezonun ilk sekiz bölümü 24 Ekim’den itibaren ekrana gelecek. Ardından ara veren yapım son sekiz bölümü Şubat 2017’den itibaren izleyicilerle buluşturacak.