the walking dead

Amerika’da AMC kanalında ekrana gelen The Walking Dead altıncı sezonu heyecanlı bir yerde sonlandırdı. Dizi ekibi ölen karaktere dair bilginin yedinci sezondan önce sızdırılmaması için alışılmışın dışında önlemler alıyor.

Bildiğiniz üzere The Walking Dead’in geçtiğimiz sezon finalinde Negan karakteri hikayeye dahil oldu. Merakla beklenen bu kötü adamı Jeffrey Dean Morgan canlandırıyordu. Altıncı sezonun sonunda Negan, ekipten birini öldürdü ancak bölüm tam bu noktada son buldu. İzleyiciler bölümün bittiği an sebebiyle memnuniyetsizliklerini defalarca dile getirdi. Bu bilginin erkenden açıklanması için imza kampanyası bile başlatıldı. AMC ve büyük ilgi gören dizinin ekibi bu önemli bilginin sızmaması için alışılmışın dışında yöntemler izlemeye başladı. The Hollywood Reporter’ın haberine göre bu sahnede yer alan on bir oyuncunun tamamı farklı sahnelerin çekimine katıldı. Her birinde farklı bir karakterin öldürüldüğü on bir farklı sahne çekildi. Böylece yedinci sezon başlamadan önce ölen karaktere dair bilginin internete sızdırılmasını engellemeye çalıştılar.

The Walking Dead’in çizgi romanlarında Negan’ın gazabına uğrayan isim Glenn oluyordu. Bu sebeple hayranlar dizide de Glenn’in öleceği konusunda hemfikir. Ancak AMC ve dizi ekibinin ölen ismi bu denli özenle gizleme çabası akla “Başka kim ölmüş olabilir ki?” sorusunu getiriyor. Ekip alınan bu önemlerle amacına ulaşmış oluyor.

The Walking Dead merak uyandıran yedinci sezon bölümleriyle sonbahar aylarında AMC ekranlarına dönecek.