the witcher 3: wild hunt

CD Projekt Red çalışanı Adam Kasinki yaptığı açıklamada The Witcher 3: Wild Hunt’ın 10 milyon satış rakamına ulaştığını belirtti. Tüm Witcher serisini göz önüne aldığımızda da 20 milyonluk satışa ulaşıyoruz!

Mayıs 2015 yılında yayımlanan Witcher 3’ün toplam Witcher serisindeki satışarın neredeyse yarısına sahip olduğunun dikkatlerden kaçmaması gerektiğini düşünüyorum. Tüm Witcher serisi içinde de The Witcher (2007), The Witcher 2: Assassins of Kings (2011) ve tabii ki The Witcher 3: Wild Hunt bulunuyor. Satış rakamları bizlere CD Projekt Red’in başarısını gösterdiği kadar, son Witcher oyununun da başarıya ulaştığını kanıtlıyor.

Serinin üçüncü oyunun da diğer bir popüler RPG oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim ile karşılaştırırsak, Skyrim toplamda 20 milyon satış rakamlarına ulaşmış durumda. Bu oyunun 2011 yılında yayımlandığını göz önüne alırsak, aynı zaman aralığında Witcher 3’ün başarısı yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza geliyor.

Witcher 3’ün Geralt ile ilgili son oyun olduğunu duyuran CD Projekt Red’den yakın zamanda Witcher evreninde geçen bir oyun beklenmiyor. Polonyalı yapımcı şu an Cyberpunk 2077 oyununa odaklanmış durumda.

Ancak, Geralt’ı oynayamayacağız diye üzülmeyin! The Witcher 3’ün yeni ek paketi Blood and Wine önümüzdeki aylarda oyuncuyla buluşacak!