Valkyria Chronicles Remastered

Sega’nın ikonik RPG oyunu Valkyria Chronicles’ın Remastered versiyonu sonunda yayımlanıyor!

Sega yaptığı açıklamada Valkyria Chronicles Remastered’ın 17 Mayıs tarihinde hem Avrupa hem de Amerika’da yayımlanacağını duyurdu. Oyunumuz, PlayStation 4 platformunda oynanabilir olacak.

Valkyria Chronicles standart versiyonuna ek olarak bizlere 2 ayrı versiyon daha sunuyor. Amerikalı oyuncular için Squad 7 Armored Editions ön satıştan sunulacak. Bu versiyon oyunda da kontrol edebileceğimiz Squad 7 askerlerinin olduğu kutu ile birlikte satılacak. Avrupalı oyuncular içinde  Europe Edition satışa sunulacak. Bu verisyon da 32 sayfalık çizim kitabı ve Squad 7 üyelerinin olduğu A3 boyutlarındaki posteri içerecek.

Orijinal Valkyria Chronicles oyunları, 1930’ların hayali Avrupası’nda gerçekleşiyordu. iİlk oyunda İmparatorluk tarafsız Gallia topraklarını istila ediyordu ve Gallia’nın Squad 7 birliğine odaklanıyordu. Squad 7, İmparatorluk karşısında savaşan birlikti. İkinci ve üçüncü oyunlarda da Gallia’ya ait diğer askeri birlikleri oynama şansı elde etmiştik.

Serinin ilk oyunu 26 bölümlük animeye de ilham kaynağı olmuştu. Valkyria Chronicles, 2009 yılında A-1 Pictures tarafından ekrana uyarlanmıştı.  Üçüncü oyun da 2011 yılında karşımıza iki bölümlük OVA ile gelmişti.