Venom Filmi

The Hollywood Reporter ilginç bir haberle karşımıza geldi. Görünen o ki, Sony Pictures Venom’u beyaz perdeye taşımak için hazırlıklar yapıyor. Açıklamalara göre, yapımcılar Palak Patel ve Eric Fineman, Sony’nin Venom filmi üzerinde çalışmaya başlamış bile.  Ancak, üzerinde çalışılan yeni Venom filmi Marvel Sinematik Evreni’yle bağlantılı olmayacak. Hatta önümüzdeki yıl yayımlanacak olan Tom Holland’ın başrolünde olduğu Spider-Man’in yeni filmiyle de herhangi bir bağlantısı olmayacak.

Venom ve Spider-Man’i ayırmak ne kadar doğru karar bilinmez ama Deadpool’un beyaz perdedeki başarısının etkisi büyük gibi gözüküyor.

Venom ilk olarak 1988 yılında The Amazing Spider-Man’in 300. sayısında okuyucularla buluşmuştu. İlk olarak kötü karakter olarak tasarlansa da, zaman içinde Venom anti-kahramana dönüştü. Simbiyotik (ortak yaşam) bir canlı olan Venom, yaşamını devam ettireceği bir eve ihtiyaç duyar, genelde de bu ev insan olur. Ortak yaşama geçilmesinden sonra ev sahipliği yapan insan, süper güçlere sahip olur.

Venom’un bilinen ilk evi Peter Parker oldu. Venom’un gerçek doğasını keşfetmesinin ardından Parker kendini bu canlıdan ayırdı. Daha sonra bu simbiyotik canlı Eddie Brock ile yaşamaya başladı ve Spider-Man’in en azılı düşmanı oldu. Daha sonra Venom, Mac Gargan (Scorpion) ve Flash Tompsonla da ortak yaşam oluştursa da Eddie Brock sanırım bunlardan en ünlüsü. S.H.I.E.L.D’a göre, Magneto, Doctor Doom ve Red Skull’ın yanında Venom insanlığın en büyük düşmanlarından biri haline geldi.

Daha önce Spider-Man 3 filminde karşımıza gelen Venom, görünen o ki bu sefer kendine özel bir filmle seyirci karşısına çıkacak. 2007’deki filmden sonra Venom filmiyle ilgili çeşitli söylentiler olsa da, sanırım ilk defa bu kadar net haberler elde ettik.