Televizyonun ilgi çekici işlerinden biri olan Vikings, beşinci sezonla ekran macerasına devam edecek.

2013 yılından beri History kanalında yayımlanan Vikings dizisini Michael Hirst yarattı. Hirst daha önce The Tudors ve Camelot gibi tarihi yapımlarla ismini duyurmuştu. Son yıllardaysa Vikings’in baş yazarlığa devam ederek başarısına başarı katıyor. Bu ilgi çekici yapımda Travis Fimmel, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Katheryn Winnick, George Blagden, Maude Hirst, Alyssa Sutherland, Jessalyn Gilsig ve Alexander Ludwig gibi oyuncular izleyici karşısına çıkıyor. Dizi ünlü bir Viking olan Ragnar Lothbrok efsanesinden esinleniyor. Norveçli bu kahraman yaşadığı dönemde İngiltere ve Fransa’ya zor zamanlar yaşatmasıyla üne kavuşuyor. Dizide Ragnar macerasına eski bir çiftçi olarak başlıyor. Zamanla yükselişe geçiyor ve çevredeki ülkelere baskınlar düzenlemeye başlıyor. Böylece Danimarka’nın kralına dönüşüyor. Ona bu konuda ailesi ve dostu olan savaşçılar yardımcı oluyor. Kardeşi Rollo, oğlu Bjorn, eşleri Legertha ve Aslaug…

Elbette geçen dört sezonun ardından dizide bir sürü gelişme yaşandı. Ancak izleyiciler için en ilgi çekici olanlarından biri Vikings’in artık 20şer bölüm halinde ekrana gelmesi olacak. İlk üç sezonu 10 bölümden oluşan dizi, dördüncü sezondan itibaren 20 bölümlük formatı benimsiyor. Bu durum onayı belli olan beşinci sezon için de geçerli olacak.

Beşinci sezona dair bir diğer heyecan verici gelişme ise hikayeye Jonathan Rhys Meyers’in dahil oluşu… The Tudors ve Dracula dizileriyle tanınan oyuncu bu sefer nasıl bir karakteri canlandıracak bilmiyoruz. Ancak beklentiler onu bir kral olarak göreceğimiz yönünde.

Vikings’in 20 bölümlük beşinci sezonunun 2017 senesinde ekrana gelmesi bekleniyor.