Amerika’da History Channel’da ekrana gelen Vikings dizisi bir süre sonra dördüncü sezona kaldığı yerden devam edecek. İlgiyle takip edilen yapımın yeni bölümleri için uzun bir tanıtım paylaşıldı.

Televizyonun ilgi çekici işlerinden biri kabul edilen dizi Michael Hirst tarafından yaratıldı. Hirst, daha önce The Tudors ve Camelot gibi tarihi yapımlarla ün kazanmıştı. Şimdi de Vikings ile adını duyurmaya devam ediyor. Bu ilgi çekici yapımda Travis Fimmel, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Katheryn Winnick, George Blagden, Maude Hirst, Alyssa Sutherland, Jessalyn Gilsig ve Alexander Ludwig gibi oyuncular rol alıyor. Dizinin isminden anlayacağınız üzere yapım ünlü bir Viking olan Ragnar Lothbrok efsanesinden esinleniyor.Ragnar macerasına eski bir çiftçi olarak başlıyor. Zamanla yükselişe geçiyor ve çevredeki ülkelere baskınlar düzenlemeye başlıyor. Böylece Danimarka’nın kralına dönüşüyor. Ona bu konuda ailesi ve dostu olan savaşçılar yardımcı oluyor.

Dördüncü Sezon Nasıl Devam Edecek?

Vikings de San Diego Comic Con vesilesiyle hayranlarının karşısına çıktı. Burada hem merak edilen sorular yanıt buldu, hem de yeni bölümlerin tanıtımı gün yüzüne çıktı. Heyecan yaratan fragmanı sayfanın en üstünde bulabilirsiniz. Gelelim dördüncü sezonun devamına… Michael Hirst bu konuda ilgi çekici açıklamalar yaptı. Vikings’in onun için her zaman Ragnar ile oğullarının hikayesi olduğunu dile getirdi. Oğullarının büyümesiyle işlerin daha da karışacağının sinyallerini verdi. Sanırım sadece bu bile bizleri nelerin beklediğini anlamaya yeter.

Şimdilik dördüncü sezonun ne zaman ekrana döneceği belli değil.