Yabancı bazı kaynaklara göre Warner Bros, Suicide Squad filmindeki bazı sahneleri yeniden yazdırıp çektiriyor.

Bu ilginç iddia ortaya Birth.Movies.Death sitesinin haberiyle birlikte çıktı. Sitedeki içeriğe göre Suicide Squad fragmanlarında normalde olduğundan daha eğlenceli bir film imajı veriyor. Tanıtımlardaki bu havanın izleyicilerden olumlu tepki aldığını fark eden Warner Bros. stüdyosu da gişede sıkıntı yaşamamak için senaryoda değişiklikler yapmaya karar verdi. Bu yüzden de senaristlerden senaryoyu yeniden elden geçirmelerini, araya birkaç eğlenceli diyalog ve şaka eklemelerini istedi. Yazımda yapılan değişikliklerinin ardından da bazı sahneler yeniden çekilmeye başlandı. Stüdyonun sırf bu değişiklikleri yapabilmek için büyük meblağları gözden çıkarttığı söyleniyor.

Bildiğiniz üzere yakın zamanda vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice de benzer sebeplerden eleştiri almıştı. Hikayenin ciddiyeti ve karanlığı DC dünyasına alışık olmayanlar tarafından tepki gördü. Bu iddialara göre Warner Bros’un amacı Suicide Squad’ı olabildiğince daha hafif hale getirmek olacak. Şakaların yanı sıra karakterler arasında daha keyifli etkileşimler kurulmaya çalışılacak.

Yönetmenliğini David Ayer’in üstlendiği bu yeni çizgi roman uyarlaması yapımda Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie, Cara Delevingne, Jai Courtney, Joel Kinnaman, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, Jay Hernandez, Adam Beach ve Viola Davis gibi ünlü oyuncular karşımıza çıkıyor.

Merakla beklenen Suicide Squad filminin yapılan bu yeni çekimlere rağmen  5 Ağustos’ta gösterime gireceği söyleniyor.