Seven

Yeni RPG oyunu Seven’a ilk baktığımda beni cezbeden birkaç özellik oldu. Bunlardan ilki tabii ki izometrik RPG olmasıydı. İkincisi Thief oyunundan etkilenilmesi oldu. Sonucusu ve sanırım en etkileyicisi de The Witcher 3: Wild Hunt’ın arkasındaki ekibin bu projede yer alması oldu. Oyunla ilgilenmek için daha fazla bir sebebe gerek kalmadı, en azından benim açımdan.

Yeni RPG oyunumuz Seven’ın arkasında Fool’s Theory isimli bir yapımcı firma bulunuyor. Bu firmayı da Witcher 3’ü geliştiren ekipten ayrılanlar kurmuş, yani eski CD Projekt Red çalışanları karşımızda!

Yapımcı firma oyunu “lineer olmayan sandbox dünya” olarak tanımlıyor. Bu biraz açıklandığında da, etrafta bol bol zıplayabileceğimiz, tırmanabileceğimiz, cisimlerin arkasına saklanabileceğimiz hatta borulardan, halatlardan kayabileceğimiz veya tırmanabileceğimiz bir dünya olduğunu öğreniyoruz. Tüm bunları da yapımcılar post-apokaliptik bir evrenin içine koymuşlar ve Seven’ı geliştirmeye başlamışlar.

İnsanı heyecanlandıran cinsten bir oyun tarzıyla gelen Seven için ilk tanıtıcı video IGN tarafından yayımlandı. İzometrik dünyanın yanında, robotik canavarlar, parkurlar, çatılar ve bol görevler dikkat çekiyor. Oyunun nasıl bir hikayesi olacağı ise soru işareti.

Henüz oyunun çıkış tarihi belirtilmedi ancak 2016’nın ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Oyunun resmi sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.