Hugh Jackman‘ın başrolünde yer alacağı üçüncü Wolverine filminin çekim tarihi belli oldu.

Wolverine karakterini son kez Hugh Jackman‘ın canlandıracağı film, sırf bu özelliğiyle bile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Şimdilik Wolverine 3 ismiyle anılan filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturacak. Mangold, daha önce 2013 yılında giren Wolverine filmini de yönetmişti. Onun dışında da Girl, Interrupted, 3:10 to Yuma ve Walk the Line gibi yapımlarla tanınıyor.

Şimdilik üçüncü Wolverine filminin hikayesine dair resmen açıklanmış bir bilgi bulunmuyor. Ancak şimdiye kadar yapılan dedikodular filmin Mark Millar ve Steve McNiven‘in Old Man Logan hikayesine dayanacağı yönünde ilerliyor. Bilindiği gibi Old Man Logan, 2008 yılında tek seferlik bir hikaye olarak çıkartılmıştı. Fakat hikayenin aldığı olumlu tepkiler sebebiyle çizgi romana devam edilmişti. Secret Wars‘tan sonra da Wolverine, Old Man Logan hikayesinin devamıyla Marvel Evreni‘ne dahil edilmişti. Bu çizgi roman ilk sayısıyla geçtiğimiz günlerde raflarda yerini aldı.

Öte yandan Channing Tatum‘un başrolünde yer aldığı Gambit filminin çekimleri de New Orleans‘te devam ediyor. Bu iki film de Fox‘un büyümeye devam eden X-Men Sinema Evreni‘nin bir parçası olacak. Yeni Wolverine filmi de yine New Orleans şehrinde çekilecek. Prodüksiyona 25 Nisan‘da başlanacak. Gambit ve yeni Wolverine filminin aynı şehirde çekilmesi iki film arasında potansiyel bir bağa işaret ediyor. Ancak bu yönde yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.