Bu yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan X-Men: Apocalypse için yeni bir tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

20th Century Fox tarafından beyaz perdeye taşınan bu yapım Marvel’in çok sevilen X-Men çizgi romanlarına dayanıyor. Filmin yönetmen koltuğundaysa yeniden Bryan Singer oturuyor.

Serinin sekizinci filminde James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Evan Peters ve Nicholas Hoult yeniden izleyici karşına çıkıyor. Onlara aşina olduğumuz karakterlerin genç hallerini canlandıran Sophie Turner, Tye Sheridan, Kodi Smit-McPhee ve Ben Hardy eşlik ediyor. Yeni oyuncular arasında en fazla dikkat çeken isim Game of Thrones dizisiyle ünlenen Sophie Turner oluyor. Onu burada Jean Grey karakterini canlandırırken göreceğiz. Üstelik yeni tanıtımdan gördüğümüz kararıyla Wolverine karakteri de yeniden karşımıza çıkacak. Bu gelişme çizgi roman uyarlamalarını ve özellikle X-Men serisini sevenleri heyecanlandırmaya yetti de arttı bile.

Yeni filmde çok eski zamanlardan kalma bir mutant olan Apocalypse uyanıyor. Dünya’yı ele geçirip, kendi liderliğinde mutantların hüküm sürdüğü bir sistem kurmak istiyor. Bunun için de kendine mutantlar arasında dört kişi seçiyor. Magneto da onun dört atlısı arasında yer alıyor. X-Men, Apocalypse’in bu gayesini gerçekleştirmesine engel olmaya ve Magneto’yu kurtarmaya çabalıyor. Onlara Jennifer Lawrence’in canlandırdığı Mystique karakteri liderlik ediyor. Bu da ekip için yeni bir dönemi başlatıyor.

Daha şimdiden büyük bir merakla beklenen X-Men: Apocalypse filmi ülkemizde 27 Mayıs’ta gösterime girecek.