Sinemanın merakla beklenen çizgi roman uyarlamalarından biri daha yakın zamanda vizyona girdi. 20th Fox Century yapımcılığında beyaz perdeye uyarlanan X-Men: Apocalypse ilk haftasında başarılı sonuçlar elde etti.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan film Amerika haricinde Dünya genelinde vizyona girdi. 75 farklı pazarda 20,596 ekranda gösterimler başladı. İlk hafta sonunda da 103.3 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Bu ülkelerden 71 tanesinde en çok izlenen yapım oldu. Bahsi geçen bölgeler arasında başı 10.5 milyon dolar ile Birleşik Krallık çekiyor. Onu 8.6 milyon dolarla Meksika, 6.6 milyon dolarla Brezilya, 6.5 milyon dolarla Rusya ve 5.9 milyon dolar ile Fransa izliyor.

X-Men: Apocalypse aynı zamanda bazı ülkelerde 20th Century Fox’un en iyi açılışı oldu. Bunlar arasında Endonezya, Hindistan, Filipinler, Singapur, Tayland ve Kolombiya yer alıyor.

İlgi uyandıran bu yapımın yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturuyor. X-Men: Apocalypse filminde James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Evan Peters ve Nicholas Hoult tekrar karşımıza çıkıyor. Sophie Turner, Tye Sheridan, Kodi Smit-McPhee ve Ben Hardy gibi genç isimler de ekibe dahi oluyor.

Serinin yeni filminde oldukça yaşlı bir mutant olmasıyla dikkat çeken Apocalypse uzun bir zaman sonra uyanıyor. Mutantların hüküm sürdüğü bir dünya kurmak isteyen Apocalypse’e karşı gerekli mücadeleyi X-Men ekibi veriyor. Daha öğrencilik süreci bitmemiş olan ekibe Mystique liderlik ediyor. Ancak Apocalypse’in yanında güçlü mutantlar olan Storm, Magneto, Angel ve Psylocke yer alıyor.