Bu yılın merakla beklenen filmlerinden X-Men: Apocalypse için uzun bir tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan bu yeni film 20th Century Fox tarafından beyaz perdeye taşınıyor. Yönetmen koltuğunda Bryan Singer’ın oturduğu X-Men: Apocalypse serisinin sekizinci filmi olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle Deadpool’un sinemada elde ettiği başarının ardından gözler Apocalypse’e çevrildi.

Genç bir ekiple geri dönen filmde James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Evan Peters ve Nicholas Hoult yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Onlara aşina olduğumuz karakterlerin genç hallerini canlandıran Sophie Turner, Tye Sheridan, Kodi Smit-McPhee ve Ben Hardy eşlik ediyor. Bu ekipte Game of Thrones dizisiyle ünlenen Sophie Turner en fazla merak uyandıran isim oluyor.

Serinin son filminde Apocalypse isminde çok güçlü bir mutantla tanışıyoruz. Efsanelere göre mutantların soyu ondan geliyor. Bu sebeple de hepsinden daha güçlü bir yapıya sahip. Uzun yıllar ardından sonra uyanan Apocalypse, yanlış liderler peşinde koştuğuna inandığı çocuklarını yola getirmek istiyor. Bu da onun tüm dünyayı ele geçirmesiyle gerçekleşecek. Kendisine güçlü mutantlardan dört atlı seçiyor. Bunların arasında Magneto, Storm, Psylocke ve Angel yer alıyor. Dünya’yı korumak isteyen X-Men ekibi de bu ekibe karşı mücadele ediyor. Raven ya da diğer ismiyle Mystique, Profesör X’in yardımıyla genç X-Menlere önderlik ediyor. Film sırf Mystique’in liderlik rolü üstlenmesiyle bile daha şimdiden birçok kesimden eleştiri aldı.

Merakla beklenen X-Men: Apocalypse filmi ülkemizde 27 Mayıs’ta gösterime girecek.