X-Men filmlerinin geleceği şüphe altına girdi desek pek de yanlış söylememiş oluruz. Disney’in Fox’u satın almasının ardından X-Men filmlerinin mevcut durumu da şüphe altına girmişti. Ancak, durum pek de beklediğimiz gibi değil aslında.

Disney ve Fox kendi aralarında anlaşmış olabilir. Ancak, bu anlaşmanın sonuçlanması, yasal süreçlerin tamamlanması ve diğer işlerin halledilmesi için 18 aylık bir süre öngörülüyor. Eh, çok uzun bir süre. Hal böyle olunca da Fox üzerinde çalıştığı X-Men filmlerini rafa kaldırmış değil. Yani başlanmış olan X-Men projeleri üstünde çalışılmaya hala devam ediliyor. Peki bu filmler hangileri?

yeni X-Men filmleri

New Mutants

The New Mutants: Demon Bear Saga hikayesinden esinlenilen bu film 22 Şubat 2019’da beyaz perdede olacak. Birçok yeni mutantı da ekranlarda görme şansı elde edeceğiz. Magik, Wolfsbane, Cannonball, Sunspot ve Mirage filmin öne çıkan mutantları olacak.

yeni X-Men filmleri

Deadpool 2

İlk filmin muazzam başarısının ardından Fox ikinci filmin olacağını çok önceden duyurmuştu. 18 Mayıs’ta çıkacak olan bu filmde de Ryan Reynolds’ın Deadpool’unun yanında Cable ve Domino’yu da beyaz perdede izleme şansı elde edeceğiz.

yeni X-Men filmleri

X-Men: Dark Phoenix

X-Men film serisinin en yenisi olan Dark Phoenix, 2016’daki Apocalypse filminden sonrasını konu alacak. Sophie Turner’ın anlandırdığı Jean Grey’in Phoenix Force’a dalışını izleyeceğiz. Eh, neler olacak biz de bilmiyoruz. 2 Kası 2018’de hep beraber izleyeceğiz.

yeni X-Men filmleri

Gambit

Çok sıkıntı yaşasa da Gambit filminde artık her şey yolunda gözüküyor. Channing Tatum’un popüler X-Men üyesi Gambit olarak ekranlarda olacağı bu film 7 Haziran 2019’da vizyonda olacak. Gambit kimdir derseniz de sizi bu yazımıza alalım.

X-Force ile birlikte aşağıdaki diğer filmlerin çok ön yapım aşamalarında olduğunu belirtmek isterim öncelikle. Bunlardan biri iptal olursa şaşırmam açıkçası. Ancak, bu filmlerin de hepsi resmi olarak duyurulan yapımlar. İptal durumu olursa da Fox’tan değil, Disney’den kaynaklı olur diye düşünüyorum.

yeni X-Men filmleri

X-Force

Geçtiğimiz mart ayında X-Force hakkında haberler sıklaşmış ve Deadpool filminin yapımcısı Deadpool 2’nin X-Force’a başlangıç olacağını belirtmişti. Zaten birkaç ay sonra da X-Force için yönetmen belli olmuştu. Henüz hakkında pek bir detay olmasa da birkaç ayrı kaynaktan duyurulan bu filmi yakın gelecekte izleyeceğiz gibi gözüküyor.

yeni X-Men filmleri

Multiple Man

Sadece birkaç ay önce, Kasım 2017’de duyurulan Multiple Man, Fox’un bir diğer projesi. James Franco’nun başrol olarak yer aldığı bu yapımın henüz yönetmeni belli olmasa da Allan Heinberg senarist olarak imzayı attı. Üstünde çalışılan bir proje olarak bu listede kendisine yer verdik.

yeni X-Men filmleri

Kitty Pryde

2018’in ilk X-Men duyurusu diyebiliriz Kitty Pryde filmi için. Deadpool filminin yönetmeni Tim Miller, ikinci filmi bırakmış olabilir ama kendisi başka bir X-Men’e el atmış durumda. En son X-Men: The Days of Future Past’te izlediğimiz karaktere bu süreç boyunca Ellen Page hayat vermişti. Şimdi Kitty Pryde’a Deadpool’un yönetmenliğini üstlenmesiyle tanınan Tim Miller beyaz perdeye uyarlayacak.