Son yılların en fazla ilgi gören işlerinden biri olan Sherlock dünya genelinde sayısız ülkede ekrana geliyor. Peki hiç bu dizinin karakterleri farklı dillerde nasıl konuşuyordur diye merak ettiniz mi?

 

Sherlock dizisinin resmi sosyal medya hesapları üzerinden izleyicilerin bu merakını giderek bir video paylaşıldı. Facebook ve Youtube’da öne çıkan bu videoda Holmes, Doktor John Watson ve Bayan Hudson yedi farklı dile konuşuyor. İngilizce ile başlayan video daha sonra İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çekce, Rusça gibi dillere geçiyor. Böylece çok sevdiğimiz bu karakterlerin sesleri dublajlı olarak nasılmış duyma şansı elde ediyoruz.

BBC kanalında ekrana gelen dizi Mark Gatiss ve Steven Moffat tarafından yaratıldı. Bu ikili Sör Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan efsanevi karakterleri modern zamana taşıdı. Dizinin başrollerini bildiğiniz üzere Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman paylaşıyor. Onlara bu ilgi gören yapımda Mark Gatiss, Louise Brealey, Rupert Graves, Una Stubbs, Andrew Scott, Amanda Abbington gibi sevilen oyuncular eşlik ediyor.

Sherlock son olarak 1 Ocak günü The Abominable Bride isminde özel bir bölüm ekrana geldi. Dahi dedektifimiz Sherlock Holmes ve yoldaşı Doktor John Watson, hikayelerdeki orijinal zaman dilimlerine yani Victoria Dönemi’ne geri döndü. Birlikte dışarıdan bakıldığında intikamcı bir hayalet vakası gibi görünen bir davayı çözmeye çabaladılar.

Sezonları arasındaki uzun zamanla meşhur olan dizinin dördüncü sezon çekimlerine bahar aylarında başlanması bekleniyor. Bu bölümlerin ne zaman ekrana geleceği kesinleşmiş değil. Ancak çeşitli kaynaklarca bu tarihin Ocak 2017 olabileceği öne sürülüyor.