Bleach romanları

Bleach mangası bildiğiniz gibi birkaç ay önce bir çoğumuza hayal kırıklığı yaşatacak şekilde biraz da aceleyle diyebileceğimiz bir açıdan hikayesine son vermişti. 15 yılın ardından sonra eren bu popüler manga (ve tabii ki anime serisi) Tite Kubo’nun yaptığı duyuru ile live action filmine sahip olacağını da öğrenmiştik.

Görünen o ki Bleach hikayesi burada tam olarak sona ermiyor! Shueisha’nın haftalık Shonen Jump dergisi tarafından yapılan duyuru ile öğreniyoruz ki Makoto Matsubara ve Ryohgo Narita tarafından Bleach romanları yazılacak.

Makoto Matsubara Bleach: WE DO knot ALWAYS LOVE YOU isimli romanı yazacak olup, hikayesinde Rukia ve Renji’nin evliliklerine odaklanacak. Bu roman 27 Aralık tarihinde çıkacak. Matsubara daha önce de Bleach hikayeleri yazmıştı. 2012 yılında Bleach: The Death Save The Strawberry romanını Bleach hayranlarına sunmuştu.

Ryohgo Narita ise Shuhei Hisagi’yi konu alacak yeni hikayesinde. Shuehi, Kaname Tosen’in arkasında bıraktığı gizemleri çözmeye çalışırken kendini yeni bir savaşın içinde bulacak. Soul King, Arrancar ve Fullbringers dahil Bleach evreninin bir çok popüler karakterini de görebileceğiz bu hikayeyle. Bu roman da 2017 yılı içinde çıkacak. Aynı Matsubara gibi daha önce de Bleach hikayesi yazan Narita 2012 yılında Bleach: Spirits Are Forever With You isimli iki bölümlük romanı çıkarmıştı.

Tite Kubo ilk olarak Bleach mangasına Weekly Shonen Jump dergisinde 2001 yılında başlamıştı. 15 yıldır yayınlanan manga 22 Ağustos’ta, 74. sayısıyla birlikte de sona ermişti. Ünlü manga serisi aynı zamanda 2004-2012 yılları arasında 366 bölüm süren anime adaptasyonuyla da karşımıza gelmişti. Manganın sonra ermesinin ardından önce Bleach live action filmi duyurulmuştu şimdi de bu iki romanla Bleach hikayelerine devam edebileceğiz.