Avustralya Hükümeti’nin video oyunlarını yaş sınırlaması çerçevesinde denetleyen departmanı Dead Island’ın yeni oyununu sınıflandırdı!

Avustralya Hükümeti’ni hem hassasiyeti için hem de oyunu duyurduğu için tebrik etmek lazım! Deep Silver’ın üzerinde çalıştığı yeni oyunu Dead Island Retro Revenge, Avusturalya Hükümeti tarafından M ( Mature; 17 yaş ve üstünü temsil eder. Şiddetli argo, küfür, seks içeriği, kumar, kan gibi ögeler içerir.) kategorisinde değerlendirildi. Eh, bu kategoriye sokulmasında hem şiddet içerikleri hem de çevrimiçi oynanabilirlilik olduğu ortada. Bu sınıflandırmanın yayımlanmasının ardından, yeni bir oyun geleceğini de öğrenmiş olduk!

Sadece sınıflandırılmasıyla ilgili bilgi edinmemizin dışında, doğal olarak oyunla ilgili herhangi bir detay paylaşılmamış. Ancak, oyunun yayıncı kuruluşunun Koch Media olduğu belirtilmiş. Deep Silver’ın bu kuruluşa bağlı olduğunu biliyoruz. Yapımcı firma olarak da Empty Clip Studios gösterilmiş. Umuyoruz ki önümüzdeki dönemlerde tatmin edici açıklamalara ulaşacağız.

2015 yılının Dead Island markası için pek başarılı geçtiğini söyleyemeyiz. İlk olarak Dead Island 2 ertelendi, ardından yapımcısını kaybetti. Bu olaylar yetmezmiş gibi Dead Island: Epidemic isimli MOBA türündeki oyun, erken erişim aşamasına ulaşamadan iptal edildi. Bu kadar talihsizlikten sonra belki 2016 yılı, Deep Silver için iyi bir yıl olur.