yeni diablo oyunu

Blizzard Entertainment, adı konmamış Diablo projesi için resmi olarak çalışan aradığını duyurdu.

Blizzard’ın resmi web sitesine baktığımız zaman Oyun Yönetmeni pozisyonu dahil toplamda 10’a yakın pozisyona yeni birilerini aradığını öğrendik.

Diablo ekibine yeni çalışanlar aranıyor!

Özellikle Oyun Yönetmeni pozisyonunun açıklaması ilgi çekici gözüküyor. İstedikleri yeterliliklere ek olarak “Diablo serisini ileriye taşıyabilmeli” diye açık bir ifade kullanılan bu iş pozisyonu akıllara yeni Diablo oyunu mu geliyor sorusunu getirdi.

Tabii ki şu an elimizde herhangi bir bilgi yok. Site de “Unannounced Project” (Açıklanmamış Proje) adı altında tüm bu pozisyonlar yazılmış. Belki de Diablo 3’e yeni bir ek paket gelecektir. Belki de tamamen yeni bir oyun olur. Ancak ne olursa olsun Diablo serisinin geleceğinde bir hareketlilik olacağı ortada.

Blizzard’dan resmi açıklama

Diğer bir nokta ise Diablo 3’ün 2013’te başa gelen mevcut oyun yönetmeni Josh Mosquiera, artık Diablo 3’ün başında değil! Blizzard’ın Polygon’a yaptığı açıklamadan öğreniyoruz ki Mosquiera hem Diablo 3 hem de Blizzard’da artık yer almıyor.

Gerek açılan yeni pozisyonlar gerekse de Blizzard’dan gelen bu açıklamayla Diablo cephesinde bir hareketlilik olduğu ortada.

Diablo serisinin son oyunu olan Diablo 3, ilk olarak PC platformunda Mayıs 2012 yılında yayımlanmıştı. Mart 2014’te ise oyunun ek paketi olan Reaper of Souls oyuncularla buluşmuştu. Oyunun konsol versiyonu ise Ultimate Evil Edition adı altında Ağustos 2014 yılında yayımlanmıştı. Önümüzdeki dönemlerde neler olacağı büyük bir merak konusu.