Online seç – izle platformu Netflix aylar önce Gilmore Girls’ün yeni bölümlerini izleyicilerle buluşturacağını açıklamıştı. Sevenleri arasında büyük heyecan uyandıran bu haberden beri yeni bölümlerin ismi merakla bekleniyordu. Sonunda bu bölümlerin Gilmore Girls: A Year in the Life ismiyle anılacağı açıklandı.

Bu heyecan verici haber dizinin başrol oyuncularından Lauren Graham’ın The Ellen DeGeneres Show konuk olmasıyla ortaya çıktı. Bahsi geçen bölümlerin çekimlerini neredeyse tamamladıklarını da dile getirdi. Daha önce açıklandığı üzere yeni bölümler 90 dakika sürecek. İsimde yer alan “A Year in the Life” da bölümlerde mevsim bazlı hikayelerin anlatılmasıyla alakalı olacak. Bölümler kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerini takip edecek. Üstelik hikayenin kesin bir sonu olmayacak. Yani yeni bölümler çekip, devam etmeye müsait olacak.

Yeni bölümlerde Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Sean Gunn, Keiko Agena, Melissa McCarthy, Matt Czuchry, Milo Ventimiglia, Jared Padalecki, Yanic Truesdale, Liza Weil ve Michael Winters gibi isimleri yeniden görme fırsatı yakalayacağız.

Tüm bunların yanı sıra The Ellen DeGeneres Show’a katılan Lauren Graham Stars Hollow kasabasına geri dönmeyi “Yaşadığım en şahane tecrübelerden biriydi. Bu konuda konuşmaya çalışırken ağlayabilirim. Bunu yapabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.” sözlerini sarf etti.

Merakla beklenen Gilmore Girls: A Year in the Life dizisinin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı belli değil. Netflix’in bu bölümleri 2016’nın sonlarına doğru yayımlaması bekleniyor.