yeni Star Wars Oyunu

Star Wars gününde Electronic Arts büyük bir duruyla geldi. Resmi siteden yaptıkları açıklamayla Star Wars evreninde geçen yeni bir oyununun haberini bizlerle paylaşıldı.

EA, Titanfall oyununun yapımcısı olan Respawn Entertainment ile işbirliğine giderek, Star Wars temalı TPS-Aksiyon türündeki yeni bir oyun çıkaracaklarını duyurdu. Star Wars evreni üstünde çeşitli projelerde yer alan Visceral Games, DICE, Capital Games, BioWare gibi firmalara Respawn Entertainment da eklenmiş oldu.

Respawn tarafından geliştirilecek olan yeni Star Wars oyununun ekibinin başında Stig Asmussen bulunuyor. 2014 yılında Respawn Entertainment’ katılan Stig Asmussen, daha önce God of War 3’da görev almıştı. Yeni Star Wars oyunuyla ilgili bu bilgiden başka herhangi bir detay paylaşılmadı.

Duyurusu yapılan bu yeni Star Wars oyununun dışında, bildiğiniz gibi Star Wars: Battlefront’a devam oyunları geliştiriliyor. Capital Games de oynaması ücretsiz olan Star Wars Galaxy of Heroes üzerinde çalışıyor. BioWare ise popüler MMO oyunu Star Wars: The Old Repulic’e odaklanıyor.

Sizin görüşleriniz nedir? Titanfall’un arkasındaki yapımcı firma sizce Star Wars oyununda başarılı olabilir mi?