2013 yılında yayımlanan Superman filmi “Man of Steel”‘in yöntemeni Zack Snyder kendi filmini savunarak ilginç bir açıklamada bulundu.

Sanırım Zack Synder bir ilke imza attı kendi çektiği filmi savunarak. Son yıllarda böyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum. Bu açıklamaları duyduktan sonra gerek yeni Batman ve Superman filmi gerekse de Justice Leauge filmiyle ilgili beklentilerimi fazlasıyla azaltma kararı aldım.

Hall of Justice podcast etkinliğine katılan ünlü yönetmen Zack Synder, yakın zamanda seyirci karşısına çıkacak olan yeni filmi Batman v Superman: Dawn of Justice filmi hakkında konuştu. Yayın sırasında kendisine eleştirmenlerden olduğu kadar çizgi roman hayranlarından da tepki toplayan Man of Steel ile alakalı sorular da yöneltildi. Hatırlarsanız, Synder vizyona girdiği dönemde filminde Superman’in karakterini değiştirdiği konusunda ciddi eleştiriler almıştı.

“Eğer Çizgi Roman Hayranıysanız, Superman’i Değiştirmediğimi de Biliyorsunuzdur”

Synder yayın sırasındaki konuşmasında “İnsanlar her zaman bana gelip Superman’i değiştirdin diyor. Eğer çizgi roman hayranıysanız ve orijinal hikayeyi biliyorsanız Superman’i farklılaştırmadığımı bilirsiniz.” sözlerini sarf etti.

Filmi izleyenlerin Synder’ın Superman’inin farklı olduğunu söylemelerinin aksine, ünlü yönetmen konuşmasının devamında Superman’i yaratırken DC’nin çizgi romanına katı bir şekilde bağlı kaldığına inandığını belirtti. Tüm bu açıklamalara ek olarak filmde yansıttığı Superman’in farklılık yaratacağını da bildiğini söyledi.

Batman v Superman

Konuşmasına devam eden Snyder, Cavill’in oynadığı Superman karakterinin yeni film Batman v Superman’de de neredeyse aynı olacağını, her ne kadar The Flash ile Aquaman gibi kahramanlar filmde yer alsa da, odağın Batman ve Superman üzerinde olacağını da sözlerine ekledi. Bu karakterlerin haricinde Wonder Woman zaten filmde önemli bir konuma sahip olacak.

Tüm bunlara ek olarak Man of Steel filminin başrol oyuncusu Henry Cavill de önceki açıklamalarında yönetmenle aynı fikirde olduğunu dile getirmişti. İngiliz oyuncu ortaya çıkardıkları Superman’den hoşnut olduğunu ancak bazı insanların neden hayran olamadığını anlayabildiğini söylemişti.

DC, Warner Bros. ortaklığında önümüzdeki yıllarda sinematik evreni genişletmeyi planlıyor. Bu plan 2017’de vizyona girecek Justice League ile sürdürülecek. Ondan önce Batman v Superman: Dawn of Justice ısınma turu görevi üstlenecek. Merakla beklenen bu iki filmin yönetmen koltuğundaysa Man of Steel’deki işini savunan Zack Snyder oturuyor.

 

The Justice Leauge: Part 1 filmine hala bir yıl varken, Batman v Superman: Dawn of Justice 25 Mart’ta seyirci karşısına çıkacak.